hypotéka na družstevní byt hypotéka na družstevní byt hypotéka na družstevní byt hypotéka na družstevní byt hypotéka na družstevní byt hypotéka na družstevní byt hypotéka na družstevní byt hypotéka na družstevní byt
Výše hypotéky (celé koruny):
Doba splatnosti (celé roky):
Úroková sazba (aktuální sazby zde):
Výsledná splátka:

HYPOTÉKA NA DRUŽSTEVNÍ BYT - S POZDĚJŠÍM PŘEVODEM DO OV

Družstevní byt nelze použít jako zástavu pro hypotéku, protože většinou je téměř nemožné získat souhlas družstva se zřízením zástavy. Pokud je ale v dohledné době plánován převod bytu do osobního vlastnictví (OV), umožňují některé banky překlenout toto období pomocí tzv. předhypotečního úvěru. Za podobných podmínek nabízí některé banky místo předhypotečního úvěru speciální produkty hypoték na družstevní byt. V obou případech je však podmínkou, že převod do OV se musí uskutečnít do určité lhůty (maximálně 1 až 1,5 roku).

Banka tedy nejprve poskytne předhypoteční úvěr na koupi družstevního bytu. Tyto úvěry nejsou zajištěné žádnou nemovitostí. Některé banky mohou požadovat ručitele, často není ani ručitel potřeba. Předhypoteční úvěry mívají mírně vyšší úrokovou sazbu, jsou však pouze dočasným řešením.

Po převodu bytu do osobního vlastnictví je předhypoteční úvěr přefinancován hypotékou, kterou Vám banka schválila spolu s předhypotečním úvěrem. Hypotéka je zajištěna zástavním právem k bytu, který je nyní v osobním vlastnictví.

Hypoteční banky často požadují, aby byt byl již právně vymezen „Prohlášením vlastníka“ (tzn. zapsán v katastru nemovitostí), nebo aby byl alespoň podán návrh na jeho zápis. Pokud si nejste jistí, zda je byt již v katastru nemovitostí vymezen jako samostatná bytová jednotka, náš hypoteční odborník Vám rád poradí. Není-li byt v katastru nemovitostí zapsán a pokud nebyl ani podán návrh na jeho zápis, výběr možných bank se zúží pouze na jedinou variantu.

Která hypotéka na družstevní byt bude nejlépe vyhovovat Vašim potřebám? Nejrychlejší a bezplatná konzultace je pro Vás dostupná každý den na telefonním čísle
+420 608 444 080.

Jméno:
E-mail:
Mobil:
Město:
Vzkaz:
Datum a čas:
Výse hypotéky :
Preferovaná splatnost hypotéky (max. do 70 let věku):
Platil(a) jste vždy řádně své splátky:
Varianta hypotéky:
Váš-email:
HYPOTÉKA NA POZEMEK HYPOTÉKA NA REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKA NA DŮM HYPOTÉKA NA BYT HYPOTEČNÍ KALKULAČKA NOVOSTAVBY PRAHA
hypotéka na družstevní byt